Revolúcia od firmy DRUTEX. Okno namiesto tabletu a televízora.

30.6.2017

Firma Drutex, predstavila inovatívny výrobok priam z budúcnosti. Nové interaktívne okno umožňujúce prezentáciu multimediálneho obsahu je revolúciou na svetovom trhu výrobkov stavebného stolárstva. Firma vytvorila prvé inteligentné okno, ktoré okrem svojich štandardných funkcií umožňuje sledovať televíziu, surfovať v internete a prácu s bezdotykovým panelom. Svojim inovatívnym riešením sa firma Drutex pridala k celosvetovému trendu riešení z oblastí IoT (Internet of Things).

Firma už niekoľko rokov určuje nové trendy ponúkajúc zákazníkom moderné, energeticky úsporné a funkčné výrobky stavebného stolárstva. Pravidelne prekvapuje novými nápadmi, ktoré sú výsledkom snáh jej vlastného oddelenia pre výskum a rozvoj. Najnovší výrobok firmy Drutex je jednou z najdôležitejších inovácií v histórii spoločnosti, ktorá bude mat významný vplyv na to, ako vnímame okná - už to nebude len jednoduchý kus stavebného materiálu a dekoračného prvku, ale aj náradie na prácu, prípadne osobný asistent.

Inovatívny multimediálny výrobok sa skladá z interaktívneho okna a riadiacej jednotky zodpovednej za kontrolu a interakciu s užívateľom prostredníctvom série rozhraní. Samotný LCD panel je uzavretý v izolačnom skle, ktorý displej chráni pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Základom riešenia je energeticky úsporný procesor s architektúrou ARM. Okno okrem toho obsahuje rozhrania pre bezdrôtovú komunikáciu v súlade s najnovšími štandardmi, vrátane WiFi (802.11n), Bluetooth (4.1) a Bluetooth Low Energy.

K oknu je možné pripojiť USB kľúč alebo prenosný USB disk s multimediálnym obsahom, klávesnicu alebo myš. Okno je možné pripojiť aj k internetu prostredníctvom domácej počítačovej siete, čo výrazne rozširuje funkčnosť a možnosti okna. Prezeranie filmov z YouTuba, galérie fotografií, či prezeranie informácií v populárnych internetových kanáloch aj počas každodenných činností, napríklad varenia, prezeranie e-mailov, či obľúbených programov a seriálov priamo v okne, sa od tejto chvíle stáva skutočnosťou. Firma Drutex vytvorila okno, ktoré nahradí funkciu televízora, tabletu a pracovného nástroja. Okno okrem toho umožňuje využiť funkciu virtuálnych žalúzií, či markíz, chrániacich pred priamym slnečným svetlom, a tým umožňuje stlmiť intenzitu osvetlenia pre ešte väčšie pohodlie užívateľov.

SmartWindow firmy Drutex ideálne ladí s myšlienkou inteligentného staviteľstva šírenou po celom svete. Revolučné okno je kompatibilné s inými systémami a zariadeniami IoT vo Vašom dome. Spoločnosť Drutex už pred niekoľkými mesiacmi ponúkla svojim zákazníkom možnosť tvoriť inteligentné systémy umožňujúce diaľkové ovládanie výrobkov stavebného stolárstva. To bol len prvý krok smerom k inovatívnym technológiám Drutex. Nový výrobok sa ideálne integruje s inými, firmou Drutex ponúkanými prvkami inteligentného domu Tahoma alebo Maco, a to vďaka podpore riadiaceho panelu zobrazovaného priamo na okne. Zákazník tak na ovládanie svojho domu nepotrebuje žiadne dodatočné zariadenia, čo je zárukou úplnej kontroly prístupu a bezpečnosti celej rodiny. Také riešenie okrem toho vytvára lepšie možnosti hospodárenia s časom a priestorom v domácnosti.

„SmartWindow by Drutex je, stručne hovoriac, revolúciou na svetovej úrovni. Na inteligentnom systéme sme intenzívne pracovali mnoho mesiacov. Naši inžinieri, oddelenie pre výskum a rozvoj v spolupráci s technologickým personálom vyvinuli technológiu, o ktorej sme ešte nedávno mohli len snívať. Záležalo nám na vytvorení výrobku, ktorý by odpovedal na potreby a požiadavky moderného zákazníka, ktorý stále viac a viac využíva moderné internetové nástroje, je mobilný a vyhľadáva jednoduché a vysoko funkčné riešenia. Naše nové okno ponúka celý rad možností pre dom, prácu aj kanceláriu. Naše najnovšie riešenie je v súlade so svetovými trendmi, a zároveň rozširuje ponuku doteraz ponúkaných inteligentných riešení. A to je len začiatok toho, čo sme pre našich zákazníkov pripravili. Ďalšie inovatívne systémy predstavíme už čoskoro” – hovorí pán Leszek Gierszewski, prezident spoločnosti DRUTEX S.A.

SmartWindow by Drutex je dostupné vo všetkých technológiách, ktoré sú v spoločnosti Drutex k dispozícii, a teda v PVC, hliníkovom, drevenom, ako aj v drevohliníkovom systéme. Žiadne z doterajších funkcií a špecifikácií výrobkov sa pritom nemenia. Výrobky stavebného stolárstva sa budú aj naďalej vyznačovať vysokou energetickou úspornosťou, bezpečnosťou a moderným dizajnom. Ich dodatočné funkcie budú len zdrojom konkurenčnej prevahy tohto nového výrobku.

V súčasnej dobe intenzívne pracujeme a rozvíjame riešenia hneď v niekoľkých oblastiach, ktoré ešte viac uľahčia používanie a zlepšia komfort pri využívaní inteligentných zariadení v domácnostiach.

SmartWindow by Drutex je v súčasnosti len koncepčnou verziou, pričom sa do sériovej výroby a predaja dostane už v najbližšej budúcnosti.

Možnosti SmartWindow by Drutex sú zhrnuté pod nižšie uvedeným odkazom: link